- /
- Szkolenia online
- /
- Szkolenia online dla pracowników placówek medycznych
- /
- Jak postępować z odpadami medycznymi? Obowiązki i dobre praktyki
Jak postępować z odpadami medycznymi? Obowiązki i dobre praktyki
Wybierz edycję
08:30 - 10:30
Robert Grzegrzółka
14-dniowa gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy
Co otrzymasz?
Certyfikat- Wersja elektroniczna
Udział w wydarzeniu na żywo
Materiały szkoleniowe
Oprawiony Certyfikat
+ 99.00 zł
Nasze recenzje i certyfikaty
(4.9)
(5.0)
RIS: 2.06/00049/2023
ISO: 9001:2015
Gospodarowanie odpadami medycznymi to niezwykle ważny element funkcjonowania każdej placówki ochrony zdrowia. Niewłaściwe postępowanie z tego rodzaju odpadami może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, środowiskowych i prawnych. Z tego względu znajomość zasad ich identyfikacji, segregacji, przechowywania i utylizacji jest nie tylko obowiązkiem wynikającym z przepisów, ale także kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i personelu.
Nasze szkolenie „Gospodarowanie odpadami medycznymi” zostało przygotowane z myślą o osobach, które na co dzień mają kontakt z odpadami medycznymi lub odpowiadają za organizację i nadzór nad ich właściwym postępowaniem.
Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu:
Udział w szkoleniu pozwoli Ci:
- Poznać aktualne regulacje prawne dotyczące gospodarowania odpadami medycznymi,
- Zdobyć praktyczną wiedzę na temat prawidłowej segregacji, przechowywania i przekazywania odpadów,
- Nauczyć się identyfikować różne rodzaje odpadów medycznych, co jest niezbędne do ich prawidłowego oznakowania i dalszego postępowania.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do:
- lekarzy i lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i innych osób wykonujących zawody medyczne;
- personelu niemedycznego w placówkach medycznych (pracownicy administracyjni i techniczni) jak również osoby zajmujące się transportem odpadów medycznych;
- kadry zarządzającej podmiotami wykonującymi działalność leczniczą.
Program szkolenia:
- Definicja odpadu oraz identyfikacja różnych rodzajów odpadów medycznych
- Regulacje prawne dotyczące gospodarowania odpadami medycznymi
- Zasady prawidłowej segregacji odpadów, w tym medycznych
- Bezpieczeństwo pracy przy postępowaniu z odpadami
- Metody utylizacji i unieszkodliwiania odpadów
Możliwości dofinansowania
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)
O dofinansowanie może wnioskować każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika. Jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają żadnego pracownika, nie mogą ubiegać się o wsparcie.
Baza Usług Rozwojowych (BUR)
Baza Usług Rozwojowych to ogólnodostępna, darmowa baza oferująca usługi szkoleniowe i doradcze z europejskim dofinansowaniem. Dzięki Bazie możesz kontynuować edukację, zdobywać wiedzę, poszerzać kompetencje i kwalifikacje.
Trener
.jpg)
Robert Grzegrzółka
Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ekspert posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie m.in. prawa karnego, prawa administracyjnego, szeroko rozumianego prawa ochrony środowiska. Świadczył pomoc prawną dla podmiotów publicznych. Współpracuje z Wydawnictwem Wolters Kluwer Sp. z o.o. w zakresie prawa ochrony środowiska oraz ochrony danych osobowych. Przeprowadził liczne szkolenia dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą, przedstawicieli zawodów medycznych i kadry zarządzającej m.in. dotyczącego postępowania z trudnym pacjentem, a także prowadzi kancelarię radcy prawnego.